تبليغات X
ایا جراحی کاشت مو دردناک است؟

) درصد موفقیت عمل کاشت مو چقدر است؟ اما بدانید که به طور کلی شانس موفقیت در پیوند مو و رضایت بیمار در افراد مسن بیشتر از جوانان است. 5. در حین پیوند به علت وجود موهای بلند در ناحیه کاشت امکان پیوند 2 یا چند گرفت در یک منفذ (که یکی از عوارض کاشت موی کوتاه می باشد) که باعث ایجاد جوش و کیست موئی در ناحیه پیوند می گردد دیگر وجود ندارد. در روش FIT و دیگر متدهایی که بر پایهی این تکنیک بنا شدهاند، فولیکولهای مو دانه به دانه برداشت شده و در محلهای خاص کاشته میشوند. البته در ۲-۱ شب اول پس از کاشت مو امکان وجود سردرد خفیف (مثل هرعمل دیگر) میرود که با مسکنهای معمولی به سرعت برطرف شده و مشکل خاصی پیش نمیآید. بهتر است پیش از اقدام به کاشت مو در مورد انواع روش ها و همچنین کلینیک های مجاز تحقیق کافی به عمل بیاورید. همچنین نمی توان دوام بخش های دهنده را تعیین کرد.

کاشت مو رویان

قیمت کاشت مو همانطور که بارها گفته ایم ثابت نیست و بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله تجربه و تخصص پزشک کاشت مو و همکاران وی، هزینه های خود کلینیک، روش ها و تکنیک های مورد استفاده جهت کاشت مو، تجهیزات و امکانات مورد استفاده، تعداد گرفت های استخراج شده جهت اهدا و میزان بزرگ و کوچک بودن ناحیه کم پشت و یا طاسی که عمل کاشت موی طبیعی بر روی آن صورت می گیرد. مهمترین نکتهای که باید در خصوص عمل کاشت مو در نظر داشته باشید این است که با این شیوه درمانی بایستی کاملاً واقع گرایانه برخورد نمایید و اگر از بانک موی قدرتمندی بر روی سر برخوردار نیستید، انتظار معجزه و پوشش کامل مو بر روی سر خود را پس از درمان نداشته باشید. بر اساس آکادمی پوست آمریکا، ۴۰ درصد از زنان تا ۴۰ سالگی دچار ریزش مو شده و حدود ۸۰ درصد از زنان به عنوان بخشی از روند طبیعی بلوغ، شاهد عقب رفتن خطوط موی خود می­شوند.

10 کار لازم قبل از کاشت مو

لازم به ذکر است با توجه به بلند بودن موهای بانک مو و استتار خط بخیه لابهلای موها فرد میتواند بهراحتی در محل کار خود حاضر شود و نیز این روش، روش انتخابی جهت انجام پیوند مو در افرادی است که از کلاهگیس استفاده مینمایند. 4. جهت رویش موها و خط مو از نظر طبیعی بودن, بلافاصله بعد از عمل قابل ارزیابی می باشد . بیماران با نمره 8 یا بیش از حد لازم برای در ناحیهی اهداکننده موهای قابل پیوند به سر دارند و بنابراین کاندید مناسبی برای پیوند موی بدن هستند. کراست ها مشکلی برای موهای پيوند زده شده به وجود نياورده و خودشان به تدريج می افتند. 2- در افرادی كه موهای كم پشت و نازك دارند (و اكثريت بيماران كاشت مو را همين افراد تشكيل ميدهند) حدود يك ماه پس از پيوند ممكن است موهای قبلی وی نيز در اثر استرس، داروهای تجويز شده و گاهی هم به دلایل نامعلوم وارد حالت استراحت شده و بریزند. چندین ساعت استراحت توصیه می شود.

اين كم پشتی ناراحت کننده ولی موقتی بوده و با بيرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای كاشته شده, نمای محل كاشت مو به حالت عادی در می آيد. 9- جا به جا شدن و يا بيرون آمدن گرافت ها : اين وضعيت به صورت خفيف شايع بوده و اهميتی ندارد. در هر صورت پوسته ريزی اهميتی نداشته و خود به خود بهبود می يابد. در اين مواقع لازم است با پزشک خود مشورت نمایید تا درمان مقتضی انجام شود. بنابراین تعداد زیادی جراح با سالها تجربه در زمینه های خود وجود دارند و به پیشرفته ترین فن آوری ها و تکنیک های درمانی دسترسی دارند. در اين موارد میتوان با پانچ های مخصوص گرافت های بزرگ کاشته شده را درآورده و آنها را به قطعات کوچکتر تقسيم و سپس مجدداً کاشت را انجام دهيم و در همين زمان با برداشت مجدد از پشت سر وی و استفاده از ميکروگرافت تراکم بالاتری برای وی ايجاد نماييم. تميزکردن و خوب شستن (البته با احتياط) در منطقه کاشت مو برای جلوگيری از بروز کراست بسيار مهم است.


درباره نویسنده

نظرات

آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *