تبليغات X
دانلود آهنگ چیست؟ | درباره آهنگ ، موسیقی و تاریخ

درباره موسیقی ، موسیقی و تاریخ و انواع آن

 

موسیقی چیست؟ در حقیقت ، موسیقی در بین هفت هنر اصلی بشر در وهله اول قرار دارد. البته برخی افراد نقاشی و طراحی را اول می دانند ، اما لیست ها موسیقی را در وهله اول قرار داده است. موسیقی هنر بیان و انتقال احساسات از طریق صدا و سیما ، مانند نقاشی است. که انتقال و بیان احساسات از طریق طراحی نقاشی ، یا سینما است که بیان و انتقال یک احساس و پیام خاص از طریق عکس است.

 
هفت هنر برتر انسانی:

هنر اول = موسیقی

هنر دوم = حرکات نمایشی و رقص

هنر سوم = هنرهای نقاشی ، "نقاشی ، خوشنویسی و ..."

هنر چهارم = هنرهای تجسمی ، "معماری ، مجسمه سازی ، شیشه و ..."

هنر پنجم = ادبیات "نوشتن ، شامل شعر ، داستان ، فیلمنامه و ..."

هنر ششم = هنرهای نمایشی ، تئاتر و هنر

هنر هفتم = سینما

 
مخرج مشترک هفت هنر

1 تخیل به عنوان مهمترین عامل در شکل گیری آثار هنری در نظر گرفته می شود. هرچه هنرمند حس تخیل بهتر داشته باشد ، آثار او در بین سایر هنرمندان بیشتر می شود.

موسیقی چیست؟ | درباره موسیقی ، موسیقی و تاریخ و انواع آن

2 احساسات و عواطف هنرمند مخرج مشترک آثار هنری است به این ترتیب که بیشتر این آثار براساس احساسات و احساسات هنرمند شکل می گیرد و تفکر منطقی و منطقی کمتری در پیش زمینه آثار هنری درگیر می شود. . این بدان معنا نیست که هنرمند از عقل ، شعور و درک خود در خلق آثار استفاده نمی کند ، به عبارت دیگر ، احساسات هنرمند در ابتدای شکل گیری طرح خود بر جنبه های فکری غلبه دارد.

موسیقی چیست؟ | درباره موسیقی ، موسیقی و تاریخ و انواع آن

3 منشور و چند منظوره از آثار هنری ، این بدان معنی است که وقتی هنرمند اثری را خلق می کند ، هرکسی که جلوی آن باشد می تواند با توجه به افکار و احساسات خود برداشت متفاوتی از آثار هنری داشته باشد. بدون شک وقتی یک اثر هنری از احساسات و احساسات هنرمند شکل می گیرد ، نمی تواند معنای یک بعدی داشته باشد و استنباط از آن متفاوت است.

 
تعریف موسیقی یا موسیقی

موسیقی یا ترانه ، که در ادبیات فارسی باستان نیز "khania" خوانده می شود ، فعالیت یا حرفه ای است که از صدا یا سکوت تشکیل شده است. عناصر اصلی موسیقی ملودی ، هارمونی و ریتم است که ملودی با ایجاد صداها ایجاد می شود.

 
ریشه کلمه خانیه

خانیا از کلمه فارسی Khuniak و کلمه اوستایی هونواک گرفته شده است. هونواک از دو بخش تشکیل شده است ، هو "به معنی خوب و دلپذیر" و نواک "به معنی جدید" ، که در کنار هم می توان هونواک را یک آهنگ معنی دار نامید.

موسیقی چیست؟ | درباره موسیقی ، موسیقی و تاریخ و انواع آن

کلمه موسیقی نیز از واژه یونانی شناخته شده است که از کلمه موزیکا "موسیقی" گرفته شده و از کلمه Μοῦσαι "گرفته شده است. مهمترین عامل ایجاد موسیقی صدا و ریتم در کنار هنر بیان احساسات از طریق صدا است.

 
موسیقی یا موسیقی؟

تعاریف مختلف موسیقی: پیشینیان بزرگ و نوازندگان گذشته تعاریف متفاوتی از موسیقی ارائه کرده اند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 
ارسطو "یکی از فیلسوفان یونان باستان":

وی موسیقی را به عنوان شاخه ای از ریاضیات معرفی کرد و فیلسوفان اسلامی عقیده وی را پذیرفتند مانند ابن سینا که در کتاب خود درباره ریاضیات از موسیقی یاد کرده است.

 
ارسطو در جای دیگر می گوید:

موسیقی عقلانی است که جمعیت بشر در بیان کلمات قادر به بیان آن نیستند ، بنابراین در قالب صداها تجلی پیدا می کند.

 
افلاطون "فیلسوف دوم فیلسوفان بزرگ":

او می گوید موسیقی یک افتخار اخلاقی است که به جهانیان روحیه می بخشد ، و بالهایی به فکر و جهش به خیال و آدم ربایی به غم و شادی و زندگی برای همه چیز می زند. موسیقی روح انسان را سازگار و هماهنگ می کند و استعداد پذیرش عدالت را در او تحریک می کند.

 
ابونصر ال فارابی:

به گفته ابونصر فارابی ، "یکی از بزرگترین فیلسوفان و دانشمندان ایرانی دوره اسلامی" ، موسیقی علم شناسایی ملودی است و شامل دو علم است؛ علم موسیقی عملی و علم موسیقی نظری.

 
ابوعلی سینا:

به گفته ابوعلی سینا ، "دکتر ، ریاضی دان ، ستاره شناس ، فیزیکدان ، شیمی دان ، زمین شناس ، شاعر ، منطق و فیلسوف ایران" یک موسیقی علمی ریاضی است که در آن ملودی ها از نظر نرمی و سازگاری و زمان بین ملودی ها مورد بحث قرار می گیرد. .

 
بتهوون:

بتهوون ، "نوازنده و آهنگساز برجسته آلمانی" ، آهنگ یا موسیقی را بالاترین تجلی هر علم یا فلسفه می داند. از نظر وی ، موسیقی زبان قلب و روح انسان و بالاترین تجلی استعداد انسان است. بتهوون می گوید: "موسیقی از جایی شروع می شود که ما صحبت را متوقف می کنیم."

 
لئوپودوفن:

ریشه های موسیقی به عهد عتیق بر می گردد. در واقع ، روز

موسیقی و آهنگ و دانلود آهنگ


درباره نویسنده

نظرات

آخرین نظرات ثبت شده برای این مطلب را در زیر می بینید:
بخش نظرات برای پاسخ به سوالات و یا اظهار نظرات و حمایت های شما در مورد مطلب جاری است.
شما نیز نظری برای این مطلب ارسال نمایید:
نام شما
ایمیل
وب سایت
کد امنیتی *